אביזרים לכלבים

אביזרים יכולים לשפר בצורה משמעותית את איכות החיים של הכלב. יש אביזרים המיועדים לצרכי אילוף, אביזרים לשמירה על הכלב, ואביזרים אשר המטרה היחידה שלהם היא לגרום לכלב ליהנות. בעלי כלבים הרוכשים אביזרים עושים זאת מכל הלב, ומשקיעים לעיתים מאות שקלים בחיפוש אחר האביזר המושלם. מצד שני, לא כולם מכירים את הכללים של בחירת אביזרים לכלבים, ולכן מוצאים את עצמם נושאים בעלויות לא רצויות.

163260682הדבר החשוב ביותר בבחירת אביזרים לכלבים הוא התאמה בין סוג האביזר לגודל הכלב. כלבים קטנים יכולים לחוש תסכול ממשחק עם אביזרים אשר אינם מיועדים עבורם. לעומת זאת, כלבים גדולים שמשחקים עם אביזרים קטנים יכולים בטעות לבלוע אותם. הדרך הנכונה לרכוש אביזרים היא לבדוק היטב את הוראות היצרן. כל אביזר מכיל הוראות בטיחות המפרטות מה גודל הכלב עבורו הוא מתאים.

סוגים של אביזרים ומוצרים המיועדים לכלבים

אפשר לחלק את האביזרים הפופולאריים עבור בעלי כלבים למספר קטגוריות בולטות:
א. מוצרי הדברה – אביזרים אלו נמצאים בשימוש של בעלי הכלבים בלבד. מלבד אמפולות מיוחדות, תרסיסים וקולרים יש גם מדבקות המיועדות לגזעי כלבים הסובלים מפרעושים וקרציות. מוצרי ההדברה מכילים חומרים כימיים, ולכן חשוב מאוד להקפיד על כללי הבטיחות.

ב. מוצרי טיפוח – אביזרים לכלבים כוללים שורה ארוכה של מוצרי טיפוח. חלק מהמוצרים מיועדים למקלחת, לעומת אחרים בהם ניתן להשתמש בסביבת המרבץ של הכלב. טווח המחירים של מוצרי הטיפוח רחב למדי. אפשר להשוות בין מחירים של חנויות חיות באינטרנט, להתייעץ עם וטרינר או לקבל המלצות מחברים ובני משפחה טרם רכישת מוצרי טיפוח ספציפיים.

ג. צעצועים ומשחקים – כאמור, זו הקטגוריה הפופולארית ביותר של אביזרים לכלבים. אין כמעט בעל כלב שלא מחזיק בסוגים רבים של צעצועים ומשחקים. הבעיה של האביזרים הללו היא לעיתים חוסר שיתוף פעולה מצד הכלב עצמו. במילים אחרות, בעל כלב יכול לרכוש צעצועים חדשים במחיר של מאות שקלים, ולגלות שהכלב לא מגלה עניין. על מנת להתגבר על בעיה מן הסוג הזה כדאי להתחיל עם רכישה של אביזרים מצומצמים, לבדוק מה גורם לכלב להגיב, ורק לאחר מכן להמשיך עם צעצועים נוספים.

ד. בגדים ותחפושות – אלו אביזרים אשר לא מתאימים לכל אחד. בעלי כלבים משתמשים בדרך כלל בבגדים על מנת לשמור על חום גופו של הכלב בחורף, או למנוע ממנו כוויות וחשיפה לשמש במהלך הקיץ. חשוב להתאים בין הבגדים והתחפושות לאורך הגוף של הכלב ולהיקף הצוואר. בצורה כזו ניתן ליהנות מהתחפושות לאורך שנים, ולשלב אותם עם עוד אביזרים.

לסיכום, אביזרים לכלבים משפרים את חווית הטיפול בידידו הטוב ביותר של האדם. מומלץ להכיר את סוגי האביזרים השונים, להתאים ביניהם לבין האופי של הכלב, ולרכוש אותם מיצרנים איכותיים המקפידים על הוראות הבטיחות.

מחפש שם לכלב? אולי תמצא את מבוקשך בעמוד שמות לכלבים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.