10 טיפים לאילוף כלבים עצמי

כל בעל כלב צריך לדעת את היסודות לאילוף עצמי נכון ויעיל. בעזרת אילוף כלבים ניתן לשפר את מערכת היחסים מול הכלב, לפתח את היכולות העצמאיות שלו, ולגרום לו אושר וסיפוק.


אילוף כלבים1. התחילו מוקדם
הזמן הטוב ביותר להתחיל עם אילוף כלבים עצמי הוא עד גיל שנה. בתקופה הזו הכלב נמצא בתהליך של גיבוש זהות, ויש לו יכולת להתאים את עצמו אל תנאי הסביבה. למרות הקושי ביצירת ריכוז לאורך זמן אצל גורים, כדאי להתחיל מוקדם, ולשמור על אנרגיות חיוביות על מנת לגדל כלב שמח.
2. שמרו על משוב חיובי
צעקות או חלילה אלימות פיזית כלפי הכלב לא תורמות בשום צורה לאילוף. הן גורמות לכלב לחוש פחד, הופכות אותו לחסר ביטחון ורק מונעות ממנו להקשיב להנחיות האילוף בעתיד. לעומת זאת, בעזרת משוב חיובי ניתן להשיג תוצאות מרשימות תוך זמן קצר.
3. בחרו בין ליטופים וממתקים
שילוב נכון בין ליטופים וממתקים הוא הסוד החשוב ביותר עבור אילוף כלבים עצמי. כלבים נוטים להשתעמם בקלות, בעיקר בגילאים צעירים, ולכן כדאי לגוון את שיטת האילוף, ולבדוק האם הגור שלכם מגיב טוב יותר לליטופים, לממתקים או לפידבקים אחרים.
4. הקפידו על סביבה נטולת הפרעות
אילוף כלבים עצמי תלוי במידה רבה בסביבה בה הוא מתבצע. ככל שהסביבה תהיה סטרילית, נקייה ואובייקטיבית יותר, כך יהיו פחות הפרעות אשר ימנעו מהכלב את תהליך ההתקדמות. הימנעו מניסיונות אילוף בגינת כלבים עמוסה או במדשאה ציבורית, והרחיקו את הכלב ממקומות סואנים על מנת למשוך את תשומת ליבו.
5. תאמו עמדות
אילוף כלבים דורש מבני המשפחה עבודת צוות משותפת. יש להקנות לכל בני המשפחה את ההרגלים הנכונים בסביבת הכלב, למנוע מצב של תחושה שלילית או חיובית כלפי בן משפחה אחד בלבד וליצור המשכיות לאורך זמן.
6. אל תהיו מקובעים
יש הרבה דרכים לאלף כלבים, ולא כולם מגיבים בצורה דומה. במידה והתחלתם מהלך אילוף מסוים אך הכלב לא מבין אתכם, החליפו גישה. אין טעם להישאר מקובעים או להתעצבן על הכלב, ויש צורך בשמירה על דינאמיות.
7. התאזרו בסבלנות
אילוף כלבים עצמי או מקצועי לוקח זמן. לא משנה באיזה גיל התחלתם או באיזה סוג של כלב מדובר, עליכם להתאזר בסבלנות ולשמור על מוטיבציה.
8. תהיו עקביים
כל העבודה שלכם יכולה לרדת לטמיון במידה ולא תהיו עקביים. בדקו מה קצב ההתקדמות הנכון והמתאים עבור הכלב שלכם, שמרו עליו, ואל תרפו עד שתשיגו את התוצאה המתאימה עבורכם.
9. אלפו מתוך שמחה ולא מתוך פחד
כלב כנוע אשר מציית לבעליו עם אוזניים נפולות חווה קשיים מנטאליים. המטרה של אילוף היא לחזק את הקשר בין הבעלים לבין הכלב, ולא לפגוע בו. הראו רצינות ואל תוותרו על גערות כשצריך, אך בצעו את האילוף מתוך שמחה אמיתית.
10. אל תתביישו להתייעץ
לא כולם מצליחים לבצע לבדם אילוף כלבים עצמי. פנו אל ייעוץ של מאלף מקצועי, קראו מידע באינטרנט, ואל תתביישו לבקש טיפים מחברים או בני משפחה.

לקריאה נוספת- אילוף כלבים תוקפניים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.