מדינת ישראל משופעת בימים חמים לאורך הרבה מאד חודשים במהלך השנה, ולא פעם אנו מחפשים דרך נעימה לצנן את גופנו, כאשר אחת מן השיטות האהובות ביותר היא לא אחרת מאשר טבילה בבריכה. בריכות שחיה מרעננות אותנו במהלך הקיץ אך יש להן תפקיד חשוב גם עבור בעלי חיים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, רוב הכלבים הנמצאים בישראל לא בהכרח רגילים ללחות ולמזג האוויר הים תיכוני. החום בשיא הקיץ עשוי להגיע לעשרות טמפרטורות והגוף של הכלבים אינו בנוי לכך. מצד שני, בריכות שחיה הממוקמות באופן אסטרטגי מבטיחות איכות חיים משופרת גם לכלבים הנמצאים בתוך הבית.

אלו המאפיינים העיקריים של בריכות שחיה לכלבים:

א. גודל – כלבים לא זקוקים לבריכה גדולה על מנת להתרענן. למרות שבימים הם גומעים מטרים רבים של שחיה רצופה ללא בעיה, בתוך הבריכה הם יכולים ליהנות מטבילה קצרה בלבד.

ב. חומר גלם – בריכה מבטון או פיברגלס עדיפה על פני בריכות ביתיות אחרות עשויות פלסטיק או ניילון. השימוש בכפות הרגליים לצורך שחייה והאורך של הציפורניים אצל כלבים יכול בטעות לגרום נזקים בלתי הפיכים לכל בריכה עשויה חומרים לא מתאימים.

ג. בטיחות – כלבים יודעים לשחות באופן אינטואיטיבי ואינם זקוקים להדרכה או הכשרה, אולם הבעלים שלהם חייבים לעשות הכל כדי לשמור על הבטיחות. בין היתר יש להקפיד על נקודת יציאה נוחה מתוך הבריכה וכך למנוע עייפות וקריסה של הכלב.

מדוע כדאי להוסיף בריכות שחיה לכלבים?

בריכה לכלבים היא לא תמיד פריבילגיה ולפעמים כדאי להוסיף אותה לבית על מנת ליהנות ממנה יחד עם בעל החיים. בנוסף, רבים משתמשים בבריכה בצורה מגוונת ומנצלים את שפע המים לצרכי מקלחות ושמירה על היגיינה. מהבחינה הזו הבריכה היא השקעה משתלמת המספקת תמורה מלאה למחיר.

בעלי כלבים מחפשים כל הזמן אחר דרכים חדשות לפנק את חיית המחמד שלהם. בריכה נותנת מענה על דרישה מן הסוג הזה ויש לה יתרונות שלא ניתן להשיג בדרכים אחות, אפילו לא במהלך ביקור בים.