בולדוג אמריקאי, American Bulldog

בולדוג אמריקאי

בולדוג אמריקאי

[symple_highlight color="green"]ארץ מוצא[/symple_highlight]

למרות שמו, הבולדוג האמריקאי הגיע דווקא מארצות אירופה, אך הגיע לארה"ב ע"י המתיישבים הראשונים.

[symple_highlight color="green"]היסטוריה[/symple_highlight]

בתחילה, יועד כל בולדוג אמריקאי לקרבות רחוב. קרבות רחוב היו פופולריים מאד בארה"ב הן עד להקמתה, וגם עשרות שנים לאחר הקמתה. רק עם בוא המאה ה – 20, נאסר לחלוטין על ביצוע של קרבות הרחוב. אז גילו האמריקאים את אופיו המעולה של הבולדוג האמריקאי. כמו כן, עשו בו האמריקאים שימוש בתור כלב שמירה, הן מפני פולשים אנושיים, והן מפני בע"ח טורפים, או כאלה שנטו לחסל את היבול. בשל קרבות הרחוב הגזע כמעט נכחד לגמרי מארה"ב, אך הוא ניצל ע"י כמה מגדלים עקשנים, וכיום הוא אחד מהגזעים הנפוצים ביותר שיש.

[symple_highlight color="green"]אופי[/symple_highlight]

בולדוג אמריקאי ידוע מצד אחד בתור אחד מהכלבים האינטליגנטיים ביותר שיש. עדות לכך היא שפע היכולות שיש לו – הוא שימש בעבר הן ככלב עבודה, והן ככלב שמירה, ולאחר מכן עבר מהפך של ממש, והפך לחלק בלתי נפרד מהמשפחה. הדבר מעיד על כך שמדובר על זן עם יכולות מתקדמות במיוחד, שיכול להסתגל למצבים משתנים היטב. יש לקחת בחשבון, שהבולדוג האמריקאי ידעו בכך שהוא עקשן למדי, ובעל בטחון עצמי גבוה במיוחד. המשמעות היא שיש להשקיע היטב בחינוך שלו עוד מגיל צעיר, ולהיות דומיננטי מאד, בכדי שהוא יבין את מקומו.

[symple_highlight color="green"]גובה[/symple_highlight]

הגובה הממוצע של בולדוג האמריקאי עומד על 60 ס"מ, אם כי יש כמובן כלבים גבוהים ונמוכים יותר, בטווח שבין 55 ל – 70 ס"מ. הנקבות מעט יותר נמוכות.

[symple_highlight color="green"]משקל[/symple_highlight]

כלב בוגר יכול להגיע עד למשקל של 45 ק"ג.

[symple_highlight color="green"]צבע פרווה[/symple_highlight]

לרוב, לבולדוג האמריקאי יהיה צבע לבן ברוב הגוף, ולעתים עם שילוב כתמים בצבעים אדום וחום.

[symple_highlight color="green"]אורך פרווה[/symple_highlight]

פרווה קצרה וצפופה מאד, ואף רגישה לעתים. יש לשים לב שכאשר מסרקים את הכלב, שלא נגרמת לו אדמומיות בעור.

[symple_highlight color="green"]נשירת שיער[/symple_highlight]

הפרווה די קצרה, והנשירה היא ברמה מועטה יחסית.

[symple_highlight color="green"]טיפול[/symple_highlight]

מדובר על כלב מאד חזק ושרירי, שהוא גם פעלתן למדי. לכן, כדאי להפעיל אותו לאורך היום. יש לזכור שהדבר הוא מעבר לטיול היומי – אלא גם משחקים בפארק או בחצר. לכן, מדובר על זן שמומלץ בעיקר לאנשים שיש להם בית פרטי עם חצר משלהם. הבולדוג האמריקאי אוהב לשחק גם עם מבוגרים וגם עם ילדים, והוא נחשב לכלב משפחתי של ממש. ניתן להכשיר אותו גם ככלב שמירה, והכלב נאמן מאד. כאמור, כדאי להשקיע בטיפול וחינוך עוד בגיל צעיר, כשהבולדוג האמריקאי נוח לקלוט מסרים.

[symple_highlight color="green"]תוחלת חיים[/symple_highlight]

הבולדוג האמריקאי מגיע עד לגיל 14 שנה לרוב.

[symple_highlight color="green"]בריאות[/symple_highlight]

בקיץ קשה לבולדוג האמריקאי לקרר את עצמו, ובמדינה חמה כמו ישראל יש לקחת זאת בחשבון. כמו כן, הכלב נוטה לעתים לפתח בעיות פרקים, וכן נוטה לפתח אלרגיות. עם זאת ככלל, לא מדובר על כלב חולני.

[symple_highlight color="green"]הערות[/symple_highlight]

הדבר שהכי חשוב לזכור בנוגע לאימוץ של בולדוג אמריקאי, הוא שמדובר על זן שאם מאלפים אותו נכון, ובצורה אסרטיבית עוד בגיל צעיר – הוא יהיה חלק בלתי נפרד מהמשפחה שלכם, ויהיה נאמן לכם ללא תנאי.